Arvutimängude ABC lapsevanemale

Arvutimängude ABC lapsevanemale

Arvutimängude ABC lapsevanemale


Kui tahad paremini tunda oma last ja temaga suhet tugevdada, õpi tundma arvutimängude maailma!

Kui laps on videomängude võlu avastanud, siis selle maailma eest ei pääse. Tuleb võtta sellest parim osa ja kasutada ära mängu võimalused. Videokoolitusel uuritakse milline on tervislik ja arendav mäng ja mängimine ning milline ebatervislik ja kahjustav.

Koolitusel minnakse kaugemale sellest, et kuidas piirata ekraanis olemise aega või rääkida lapsega mängimisest, teadmata mida ta seal tegelikult teeb. Loeng on nii lapsevanematele kui ka lastega töötajatele, kes on valmis süvenema videomängude mitmekülgsesse maailma, et osata suunata lapse valikuid ja tugevdada sidet lapsega.

Mida positiivset arvutimängud pakuvad?


Lisaks sellele, et arvutimängud pakuvad silmailu ja tegevuse rõõmu, nad ka laiendavad silmaringi, võivad tekitada huvi ajaloo ja palju muu vastu ning aidata avastada kutsumust. Neid mängudes kasvab oskus raskuseid ületada, eesmärkideni pürgida. Osad mängud õpetavad ka meeskonnatööd ja koosloomist. Arvutimängud on võimalus jagada ennast ja oma mängimist maailmaga.

Ohukohad


Tundes ohukohti, saab last nende eest kaitsta, kas nendest lapsega vesteldes või suunates teiste mängude juurde. Mängu kogukond võib olla julgustav ja aktsepteeriv, aga ka tõrjuv ja sapine. Mängudes võib olla hasartmängule sarnanevaid võtteid suuremale tarbimisele suunamiseks. Jälgida tuleb ka, et mäng oleks lapsele eakohane. Samuti räägitakse kuidas õpetada ajakasutust ja seada prioriteete. Kasuks tuleb ka oskus seada piiri, kui palju endast jagada.

Erinevat tüüpi mängud


Tutvustatakse erinevat tüüpi mänge – milles need seisnevad, mida mängijas arendavad ja mis on ohukohad. Millised mängudest arendavad jõudsalt loovust, kuidas rääkida lapsega tulistamise ja muudel teemadel, mis mängudes esile tulevad? Arutletakse paljudel muudel teemadel, mis aitavad lapsega suhet tugevdada ja ka last suunata nii mängimisel kui mängu valikul.

Videokoolituse teemad:

* Sissejuhatus

* Vead ja emotsioonid

* MOBA - Multiplayer Online Battle Arena

* Strateegiamängud

* Liivakasti- ja ehitusmängud

* Tulistamismängud

* Loopõhised mängud


Videoloengu pikkus 2 t 25 min 43 sek

Teemat avavad dialoogis ettevõtja, kultuurikorraldaja ja mängude mängija Mario Raitar ning psühholoog Ene Raid.

Ostu korral on koolitus vaadatav 60 päeva